Zhongshan xiangming hardware products co. LTD

Czyszczenie powierzchni precyzyjnych odlewów ze stali nierdzewnej

Czas zwolnienia: 2020-05-26 17:11:12  Trafienia: 7

Zasadniczo dla różnych metod istnieją metody suche i mokre, czyszczenie na sucho polega na czyszczeniu śrutownicą, metody czyszczenia na mokro to bardziej elektrohydrauliczne usuwanie piasku, hydrauliczne usuwanie piasku, usuwanie piasku wodnego.

1. Czyszczenie na sucho

Czyszczenie na sucho obejmuje czyszczenie cierne i śrutowanie oraz czyszczenie kulkami. Głównym powodem jest to, że skuteczność czyszczenia na skutek tarcia jest niska, a efekt słaby. Tak zwana metoda czyszczenia na sucho ogólnie odnosi się do śrutowania, czyszczenia śrutowania. Śrutowanie jest procesem, w którym sprężone powietrze jest wykorzystywane jako siła do rozpylania śrutu stalowego na powierzchnię przedmiotu obrabianego z większą prędkością w celu usunięcia resztek z odlewu. Śrutowanie jest elastyczne i stanowi skuteczne uzupełnienie śrutowania. Śrutowanie polega na zastosowaniu śrutownicy do natryskiwania śrutu stalowego w celu oczyszczenia zanieczyszczeń powierzchniowych odlewu.

2. Czyszczenie na mokro

Elektrohydrauliczne czyszczenie piasku polega na czyszczeniu skorupy pod działaniem ciśnienia elektrycznego, jego podstawową zasadą jest elektrohydrauliczny efekt uderzenia, zastosowanie wyładowania gazowego pod wysokim ciśnieniem przez specjalną elektrodę w wodzie, wytwarzając dużą moc cieczy. Ponieważ rozmaitości na powierzchni odlewu precyzyjnego różnią się od częstotliwości drgań metalu, uzyskuje się cel czyszczenia piasku.

Hydrauliczne czyszczenie piasku to metoda czyszczenia piasku za pomocą wysokociśnieniowego dopływu wody za pomocą wysokociśnieniowej pompy wodnej, formowania strumienia pod wysokim ciśnieniem przez dyszę pistoletu natryskowego i strzelania do piasku formierskiego i rdzenia piasku na powierzchni odlewu.

Czyszczenie piaskiem wodnym polega na podniesieniu do basenu produktów z odlewanego precyzyjnie odlewu o określonej temperaturze, a woda do gorącej formy z piaskiem i rdzenia z piaskiem zostanie podgrzana i odparowana. Przy ciągłym ogrzewaniu parowania i pary wodnej ciśnienie będzie nadal rosło, a pleśń piasku i rdzeń piasku będą się zwiększać " zawalić się " i spadają z powierzchni i wewnętrznej wnęki odlewu, aby osiągnąć cel czyszczenia piasku.


Poprzedni: No

Kolejny: Kilka technologicznych cech odlew...