Zhongshan xiangming hardware products co. LTD

Kilka technologicznych cech odlewu inwestycyjnego

Czas zwolnienia: 2020-05-26 17:11:41  Trafienia: 10

Cechy odlewania inwestycyjnego:

Inną zaletą metody odlewania inwestycyjnego jest to, że pozwala na odlewanie złożonych odlewów z różnych stopów, zwłaszcza odlewów z stopów o wysokiej temperaturze. Na przykład, usprawniony profil zewnętrzny i otwór chłodzący łopatek silników odrzutowych nie mogą by ć formowane przez proces obróbki. Masowa produkcja może by ć osiągnięta poprzez zastosowanie procesu odlewania inwestycyjnego, który zapewnia spójność odlewania i pozwala na uniknięcie stężenia naprężenia pozostałości po obróbkach.

Wielkość precyzyjnych odlewów inwestycyjnych, ogólnie w CT4-6 (odlewanie piaskowe to CT10 ~ 13, odlewanie jest CT5 ~ 7), oczywiście ze względu na złożoność procesu odlewania inwestycji, czynniki wpływające na dokładność wymiarów odlewów są bardziej, takie jak kurczenie się materiału pleśni i odkształcenie odlewu,powłoka w procesie zmiany ilości przewodu grzewczego i chłodzącego, stop kurczenia i odkształcenia odlewów w procesie krzepnięcia, tak więc średni rozmiar, chociaż większa precyzja odlewów inwestycyjnych, ale nadal trzeba poprawić spójność (w średniej i wysokiej temperaturze spójności odlewu woskowego w celu poprawy partii).

Przy naciśnięciu formy inwestycyjnej stosuje się pleśń ciśnieniową o wysokim wykończeniu powierzchni.Dlatego też powierzchnia pleśni inwestycyjnej jest stosunkowo wysoka. Ponadto powłoka jest wykonana z specjalnych spoiwa o wysokiej temperaturze oraz materiałów ogniotrwałych wykonanych z ogniotrwałej farby powleczonej i wiszących na odlewie inwestycyjnym, a stopiony metal w bezpośrednim kontakcie z powierzchnią jest wysoki. W związku z tym powierzchnia odlewu inwestycyjnego jest wyższa od powierzchni zwykłej odlewu, która może osiągnąć ra.1.6 ~ 3.2m w ogóle.

Największą zaletą odlewania inwestycyjnego jest to, że odlewanie inwestycyjne ma wysoką precyzję wymiarową i wykończenie powierzchni, dzięki czemu może zredukować prace obróbkowe, po prostu pozostawić mały margines obróbki w częściach wher&355101; wyższe wymagania można pozostawić, a nawet niektóre odlewy pozostawiają jedynie margines polerowania, polerowania,może być używany bez obróbki mechanicznej. Można zauważyć, że metoda odlewania inwestycyjnego może zaoszczędzić wiele sprzętu i godzin pracy maszyn, a także znacznie zaoszczędzić surowce metali.


Poprzedni: Czyszczenie powierzchni precyzyjn...

Kolejny: Jakie są zalety precyzyjnego odl...